ADD FAVORIT

قدیمی /جدید /تکراری /بدون منبع /بی نظم! - همه چیز در مورد ادکلن و عطریات و استفاده از آن

همه چیز در مورد ادکلن و عطریات و استفاده از آن

عطر آمیزه ای از روغنهای اساسی، ترکیبات معطر، ثابت کننده و الکل می باشد. روغن های اساسی از طریق تـقـطـیر گـلهـا، گیاهان و علفها بدست می آید. اگر عصاره گیری از طریق تـقطیر مـیــسر نباشد توسط روغنهای جاذب این کار صورت می گـیـرد، مانند گل یاس. عصاره گیری توسط روغنهای جاذب اساسا عمل استخراج توسط جذب مواد معطر بداخل موم و سپس استخراج و جدا سازی روغن بدبو توسط الکل میباشد. در سـاختـن عـطر مواد شیمیایی معطر نیز بکار میرود. ثـابـت کننده ها که وظیفه پیوند دادن و متصل کردن عطرهای گوناگون را بعهده دارند شامل بلسان (درخت گل حنا)، عنـبر سائـل و شیره غـدد بـودار آهـوی مشک (نــوع غلیظ آن بدبو بوده اما در محلول الکل به عـنـوان عـامـل نگهدارنده کاربرد دارد). میـزان الکل افزوده بستگی به نوع عـطر دارد.

:: عطر چیست و ادکلن کدام است؟

میزان در شناسایی عطر ۴۰% است. همان طور که طلای ۱۸ تا ۲۴ عیار یا نقره ۸۰ تا ۱۰۰ مرغوب تا خالص خوانده می‌شود، معیار عطر نیز ۴۰% است یعنی از عصاره‌ ( اسانس، جوهره) به دست آمده ۴۰% عطر خالص باشد و مابقی آن آب و الکل و دیگر افزودنی‌ها که آن خالص‌ترین و گران‌ترین عصاره‌هاست. حالا معیاربندی عطرها از همین میزان غلظت شروع می‌شود :

۱- ۲۰ تا ۴۰% عطر مرغوب تا خالص یا Perfum
2- اگر عطری بین ۱۰ تا ۲۰% از این مواد معطر را داشته باشد به آن می‌گویند عطر یا اودوپرفیوم Eau de perfume
3- اگر بین ۵ تا ۱۰% مواد معطر باشد به آن می‌گویند Eau de toilette اودوتوالت
۴- اگر ۲ تا ۴% مواد معطر داشته باشد به آن می‌گویند Eau de cologne اودوکلن یا ادکلن

این بود فرق عطر با ادکلن که البته روی شیشه‌ی آنها با علامت FL.OZ نوشته شده که هر کدام در چه رده‌ای هستند و این عدد هم هیچ ربطی به مرغوبیت و کیفیت یک ادکلن ندارد. ادکلن و اودوتوالت نیز فرق چندانی از نظر مصرف با هم ندارند و اینجا فقط یک طبقه‌بندی تجاری و نوع استفاده مورد نظر بوده است. به طور معمول ما به ادوتوالت هم ادکلن می‌گوییم.


:: انـواع عـطـر و خـواص آنـها

هــمان طـور کـه درصد (غلظت) ترکیبات معطر (اروماتیک) کاهش می یابد، شـدت و طول عـمـر عطر نیز کاهش می یابد. تـرکیـب آب و الـکل بعنوان حلال مواد معطر بکار میرود. در عمل گرمای بدن سبب میگردد تـا حـلال بـسرعت تـبـخیر شده و عـطر بـروی پـوست بـاقـی بـماند تا بتدریج طی چندین ساعت تبخیر گردد.

ما مجبوریم از همان معیار چشایی برای شناسایی نوع بوی عطر استفاده کنیم: “شیرین”، “تلخ”، “ترش”. چند رده‌بندی‌ دیگر مانند انواع رایحه‌ی گل‌ها یا میوه‌ها یا حتی بوی چوب درختان و شکلات و توتون نیز وجود دارد ولی این سه نوع رایحه به اضافه‌ی “سرد” و “گرم” ساده‌ترین معیارهای ما برای شناسایی عطرها هستند. علاوه بر صفات “تند” و “ملایم” شاید بشود صفت‌های “سنگین” یا “سبک” را هم به کار برد. برخی از عطرها ترکیبی از این سه رایحه به اضافه‌ی سردی و گرمی هستند مثلاً عطرهای گرم و شیرین یا سرد و تلخ یا تند و شیرین با تندی و ملایمت‌های مختلف.

عطرهای گرم و شیرین و تلخ : مناسب برای فصول سرد یا مناطق سردسیر
عطرهای سرد و تلخ یا ترش : مناسب برای فصول گرم یا مناطق گرمسیر و مجالس دوستانه
عطرهای تند از هر نوع : برای میهمانی‌ها و مجالس
نوع و فصل استفاده هم البته اول بستگی به ذائقه‌ی بویایی شما دارد.

:: مراحل تبخیر عطر

۱- رایحه اولیه: رایحه ای که پس از چند دقیقه از استعمال عـطـر احـسـاس می گردد. رایحه اولیه همان احساس اولیه از بوی عطر می بـاشد. بـه هـمین خاطر در فروش عطر تاثیر بسزایی دارد. رایحه این مرحله تازه و تند می بـاشد. ترکیـبـاتی کـه در ایـن مـرحله دخیل هستند بوی تند داشته و شدیدا فرار میباشند و بسرعت تبخیر میگردند.

۲- رایحه ثانوی: رایحه عطرثانوی زمانیـکـه رایـحه ابتدایی از میان میرود آشکار میگردد. رایحه ثانوی بدنه اصلی عطر را تشکیل میدهد و بعنوان ملایم کنـنـده بوی تند اولیه بکار میرود. رایحه این مرحله چیزی حدود ۱۰ دقیقه تا ۱ ساعت بعد از استعمال عطر احساس میگردد.

۳- رایحه پایه: رایحه عطر زمانی که رایحه اولیه و ثانویه از میان می رونـد. ترکیبات این گروه معمولا ثابت کننده می بـاشنـد. رایحه این مرحله قبل از ۳۰ دقیقه از استعمال عطر احساس نخواهد شد.

:: منابع عطر سازی

گیاهان بعنوان منابع روغنهای اساسی و ترکیبات معطر عمده بشمار می آیند. گیاهان ایـن تـرکیـبـات را بـخـاطر مـحـافـظت از حیوانات گیاه خوار و همچنین جذب حشرات گرده افشان تولید می کنند.
۱- گلها: بزرگترین منبع مواد معطر می بــاشند که شامل گل های سرخ، مریم، میخک، یاس و ابریشم هستند.
۲- برگها: برگهای نعناع هندی، بنفشه، رزماری، مرکبات، گوجه فرنگی و علف خشک.
۳- ریشه و ساقه های زیرزمینی: ریشه درخت جوز و زنجبیل.
۴- دانه ها: دانه های گشنیز، زیره، کاکائو، هل و بادیان.
۵- میوه ها: میوه های تمشک، توت فرنگی، سیب، مرکبات، وانیل، فلفل شیرین.
۶- روغن چوب: چوب درختان سرو، عرعر، کاج و صنوبر.
۷- پوست درختان: درخت نعناع.
۸- رزین(صمغ): رزین بوته کندر، بلسان (درخت گل حنا)، کاج و صنوبر.

۱- منابع حیوانی

۱- مشک: از کیسه آهوی آسیایی گرفته میشود که مشک سنتزی (مصنوعی) به علت اقتصادی بودن جایگزین مشک طبیعی شده است.
۲- کاستوریوم: که از کیسه سگ آبی آمریکای شمالی بدست می آید.
۳- عنبر سائل: ماده چربی مانندی که از نهنگ عنبر بدست می آید.
۴- عسل: که از کندوی زنبور عسل بدست می آید.

۲- منابع مصنوعی

مواد معطر ساختگی ترکیبات ارگانیکی می بـاشد کـه از فـراورده هـای نـفـتـی و یا رزین درخت کاج حاصل میگردد مانند کومالین و لینالول.

:: خانواده عطرها

FRESHY GREEN: رایحه ای که شـبیـه عـلف و سبزه و یا برگهای تازه چیده شده میباشد، رایحه پر طراوت
ORIENTAL: رایحه کاجی و بلوطی و یا وانیلی، رایحه گرم
SPICY: رایحه گرم و تند
WOODY: رایحه جنگل و چوب خشک تازه قطع شده
FLORAL: رایحه گلها، ملایم و طبیعی
FRUITY: رایحه میوه ها بجز مرکبات مانند: سیب، موز و توت فرنگی
FUNGAL: رایحه قارچ مانند
EARTHY/MOSSY: رایحه زمین جنگل و خاک
CITRUS: رایحه مرکبات مانند: نارنج، لیمو ترش و پرتغال
TOBACCO: رایحه تنباکو
SWEET: رایحه شیرین
LIGHT: رایحه ملایم و سبک
HEAVY: رایحه سنگین و گیرا
از دیگر گروه های عطرها میتوان به DEODORANT ها که برای برطرف کردن بوی بد دهان و ANTI-PERSPIRANT ها که از تعریق بدن جلوگیری میکنند و AFTERSHAVE کـه پس از اصلاح استفاده میگردند نام برد.

:: نکاتی در مورد مصرف عطرها

۱- عطر را در نقاط نبض دار بدن استفاده کنید نقاطی که جریان خون قوی و پوست گـرم تر از دیگر نقاط می بـاشد مانند مچ دست، پشت گوش، قـفسه سیـنـه، گـردن، پـشـت زانوها و داخل آرنجها.

۲- عطر را بصورت چند لایه استفاده کنید تا ماندگاری آن افزایش یابد.

۳- پس از ۴-۳ ساعت معمولا باید مجددا به خودتان عطر بزنید.

۴- عطر را در هوای روبروی خود اسپری کرده و از آن عبـور کـنـید. بـا ایـن کـار عـطـر بطور یکنواخت روی بدن شما می نشیند.

۵- هیچگاه عطر را مستقیما روی لباس خود بکار نبرید زیرا ممکن است ایجاد لک کند.

۶- زمان امتحان عطر هنگام خرید اجازه دهید حداقل عـطر بـمدت ۱۰ دقیقه روی پوست شما باقی بماند و زمانی که بوی عطر با بوی طبیعی بدن شما آمیخته مـیگردد ایجاد بوی متفاوتی خواهد کرد. با این کار انتخاب بهتری خواهید کرد همـچنین بیش از ۳ عطر را همزمان امتحان نکنید چون بینی شما دیگر قدرت تشخیص نخواهد داشت.

:: استفاده درست از عطر

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که برای باکلاس بودن باید عطر و ادکلن‌های گران‌قیمت بخرند چون مرغوب‌تر و خوش‌بوترند. این فکر از جهاتی غلط است. هر کسی می‌تواند با هزینه‌‌ای اندک عطر مناسب خود را بخرد که از آن راضی باشد. عطر یا ادکلن مرغوب و گران‌قیمت هم خوب است اما وقتی با بدن شما سازگار نباشد، فایده‌ای ندارد. یکی از آشنایان عطر بسیار گران‌قیمتی خریده بود که به شدت پز قیمتش را می‌داد اما وقتی آن را به خودش می‌زد بویی شبیه آب پیاز داشت! پس این واکنش پوست شماست که ملاک است نه جیب شما! این شاید نکات مفیدی در این زمینه باشد. مطمئناً دیدگاه شما نسبت به استفاده از عطر و ادکلن عوض خواهد شد.

چرا گفتیم سازگاری با بدن شما؟ عبارت دقیق‌تر “سازگاری با پوست شما”ست. باز هم بسیاری از مردم طرز استفاده غلطی از ادکلن و عطرها دارند. آنها را به لباس خود می‌زنند! نمی‌دانم شاید عطرهایی مخصوص لباس هم وجود داشته باشد ولی مساله این است که عطر باید روی پوست جواب بدهد. ما دکتر پوست نیستیم ولی به تجربه بیشتر ما دریافته‌ایم که پوست افراد با یکدیگر متفاوت است. شاید بوی بدن افراد مانند خطوط سرانگشتان مخصوص همان فرد باشد. بنابر این هر عطری احتمال دارد روی پوست افراد مختلف، واکنش‌های شیمیایی متفاوت و در نتیجه بازتاب مختلفی داشته باشد. این در اصطلاح علمی یعنی PH و میزان اسیدی بودن یا قلیایی بودن پوست افراد متفاوت است و بطور کلی رایحه عطر باید روی پوست جواب بدهد. دقیقاً کجا؟ چند نقطه از بدن هست که دارای نبض است: پشت گوش‌ها در قسمت زیر آن و کناره‌های بینی و مچ دست و مچ پا. گردن هم هست ولی سعی کنید به گردن نزنید چون پوست گردن مقداری حساس است. همان کناره‌های بینی و پشت گوش و نبض مچ دست از همه مناسب‌تر است. ضربان نبض باعث می‌شود که رایحه‌ی عطر بیشتر در هوا پخش شود. اگر به فاصله ساعد و بازو یعنی میان آرنج و یا پشت زانوی پا و کنار قوزک پا نیز دقت کنید آنجا نیز یک نبض هست و مناسب زدن عطر. اگر پوست شما خشک است می‌توانید قبلاً از کرم‌ یا لوسیون‌ استفاده کنید تا ماندگاری عطر بیشتر شود.

یادتان باشد که شما “عطر را به خاطر دیگران می‌زنید” چون بعد از چند دقیقه شما به خاطر عادت به آن دیگر بویی نمی‌شنوید. پس عطر برای ایجاد احساس بهتر از شما در نظر دیگران است. در هر شغل و سمتی هستید عطر را فراموش نکنید. به هر حال بیشتر افراد تقریباً روی یک چیز نقطه اشتراک دارند و آن این که برای بوی خوش احترام قائلند.

:: چگونگی ماندگاری بوی عطر

شما رایحه عالی مورد نظر خود را در قیمتی مناسب پیدا کرده اید، اما هر زمان که از آن استفاده می کنید، به زودی و در عرض چند ساعت بوی آن از بین می رود. چرا این اتفاق می افتد؟ روش هایی را بیاموزید تا به شما اطمینان بدهد که بوی عطرتان در سرتاسر شب یا روز قوی و خوب باقی می ماند.

۱- پوست سالم رمز استفاده موفق از محصولات آرایشی و زیبایی است. ابتدا مطمئن بشوید که پوست شما پیش از استفاده از عطر کاملا شسته و تمیز است.

۲- توجه کنید که چه نوع مواد بهداشتی پوست و بدن باعث می شود که بدن شما بوی تندی داشته باشد. اگر از عطر برای این منظور استفاده می کنید که بوی بدن شما را بپوشاند، این بو و عطر به مدت طولانی نمی ماند و سرانجام بوی بدن شما بر عطر غلبه می کند.

۳- اگر بوی بدن شما به شکلی است که اثر عطر را از بین می برد، قبل از به کار بردن عطر از محصولات بهداشتی و آرایشی مناسب استفاده کنید.

۴- دقت کنید که عطر را در جایی که ماده بوبر یا ضد عرق استفاده کرده اید، به کار نبرید. بوبرهایی با رایحه ملایم بوی عطر شما را نمی پوشاند، بلکه آن را افزایش می دهند. بوبرها هر نوع بوی عرق را از بین می برند و باعث می شوند که رایحه عطر به خوبی بدن شما را خوشبو کند.

۵- قبل از استفاده از عطر مطمئن شوید که خراش و زخم روبازی بر روی پوست خود ندارید، زیرا ترکیب عطر با مایعات بدن باعث ایجاد بوی نامطبوع می شود.

:: مارکهای معتبر محصولات آرایشی

از آنجایی که مارکهای غیر استاندارد و تقلبی فراورده های آرایشی رشد روز افزونی یافته اند بنابراین برای آشنایی با محصولات معتبر و قابل اعتماد فهرستی از برترین مارکهای محصولات آرایشی در اینجا معرفی گردیده است:
فرآورده و مارکهای ساخت کشورها و شرکتهای معتبر جهان :


طریقه شناخت عطر و ادکلن های اصل از تقلبی
استفاده از ادکلن وداشتن رایحه ای خوش امری پسندیده است.راهنما خرید چند توصیه برای خرید و استفاده از این کالا برای شما دارد. 1-هنگام خرید ادکلن همیشه بوی آن را آزمایش کنید.برای این منظور مقداری از آن را روی پوست خود بمالید و 10 دقیقه صبر کنید.در این مدت الکل موجود در آن تبخیر شده وترکیب روغن باقی مانده از ادکلن با روغن روی پوست بویی از خود متصاعد می کند که از فردی تا فرد دیگر متفاوت است.
2-نمونه ادکلن را در ساعات پایانی بعد از ظهر بیازمائید.در آن ساعات شامه انسان قوی تر است.
3-ممکن است پوست شما به بعضی از انواع ادکلن حساسیت داشته باشد.در این صورت هنگام خرید یک ادکلن جدید مقداری از نمونه را در قسمت کوچکی از پوست خود بمالید.پس از یک ساعت در صورت عدم مشاهده آثار آلرژی می توانید با اطمینان اقدام به خرید بنمائید.
4-ادکلن را باید به نقاطی از بدن بمالید که دارای نبض می باشد.این نقاط عبارتند از قسمت داخلی مچ دست،پشت زانوها وزیر چانه نزدیک گوشها.
به منظور افزایش زمان ماندگاری ادکلن آن را در جای خنک ودور از نور نگهداری کنید.زیرا نور و گرما باعث بر هم خوردن ترکیبات ادکلن می شود.
بقیه در ادامه مطلب
استفاده از ادکلن وداشتن رایحه ای خوش امری پسندیده است.راهنما خرید چند توصیه برای خرید و استفاده از این کالا برای شما دارد. 1-هنگام خرید ادکلن همیشه بوی آن را آزمایش کنید.برای این منظور مقداری از آن را روی پوست خود بمالید و 10 دقیقه صبر کنید.در این مدت الکل موجود در آن تبخیر شده وترکیب روغن باقی مانده از ادکلن با روغن روی پوست بویی از خود متصاعد می کند که از فردی تا فرد دیگر متفاوت است.
2-نمونه ادکلن را در ساعات پایانی بعد از ظهر بیازمائید.در آن ساعات شامه انسان قوی تر است.
3-ممکن است پوست شما به بعضی از انواع ادکلن حساسیت داشته باشد.در این صورت هنگام خرید یک ادکلن جدید مقداری از نمونه را در قسمت کوچکی از پوست خود بمالید.پس از یک ساعت در صورت عدم مشاهده آثار آلرژی می توانید با اطمینان اقدام به خرید بنمائید.
4-ادکلن را باید به نقاطی از بدن بمالید که دارای نبض می باشد.این نقاط عبارتند از قسمت داخلی مچ دست،پشت زانوها وزیر چانه نزدیک گوشها.
به منظور افزایش زمان ماندگاری ادکلن آن را در جای خنک ودور از نور نگهداری کنید.زیرا نور و گرما باعث بر هم خوردن ترکیبات ادکلن می شود.
5-هنگام آزمایش یا استفاده از ادکلن دستان خود را به هم نمالید.این کار باعث کاهش رایحه ادکلن می شود.
6-ادکلن را روی لباس وجواهرات خود نمالید.این کار باعث صدمه به پوشاک و به ویژه جواهرات می شود.
7-یک ادکلن را برای تمام فصل ها استفاده نکنید.دمای پیرامون بر بوی ادکلن اثر می گذارد مثلا دمای پائین از شدت بوی ادکلن می کاهد،بنابر این بهتر است در زمستان از بوهای تند ودر تابستان از بوهای ملایم تر استفاده نمائید ،ولی مراقب باشید که زنبورها شما را با گل مورد علاقه شان اشتباه نگیرند !
8-چنانچه در بطری ادکلن را باز کردید باید آن را ظرف مدت یک یا حد اکثر دوسال مصرف کنید.ورود هوا به داخل بطری باعث از دست دادن تدریجی رایحه نخست آن می شود.

روش تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی
برای تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی باید دو بخش را مورد برسی قرار دهیم :
الف : برسی بسته بندی عطرهای اصلی
ب : برسی رایحه و بوی عطرهای اصلی

الف : برسی بسته بندی عطرهای اصلی
1- شیشه عطر 2- جعبه عطر
دوستان عزیز اولین راه تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی شكل شیشه اونهاست كه برای تشخیص اصلی از تقلبی باید به نكات زیر در شیشه عطر توجه كرد :
یكی از بارزترین تفاوت ها در عطرهای تقلبی نسبت به اصلی آن در شیشه اونهاست بشكلی كه شیشه عطرهای تقلبی دارای شفافیت كمتر است بشكلی كه اگر شیشه عطر رو در نور لامپ ببینید كدری در آن احساس می كنید كه هم ناشی از شیشه عطر و هم خود ماده معطر آن می باشد .
تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی نوع چاپ اسم عطر بر روی شیشه می باشد كه در عطرهای اصلی چاپ های كه بر روی شیشه عطر حك شده برجسته تر است بشكلی كه با لمس كردن نوشته ها احساس زبری می كنید و نوع این چاپ ها بسیار منظم و پر رنگ و بدون هر گونه بی نظمی است .
تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی سوراخ ریزی است كه در زیر شیشه عطر می باشد كه در عطرهای اصلی این سوراخ وجود ندارد كه در بیشتر عطرهای تقلبی این حفره بسیار ریز دیده می شود .
تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی وجود شماره ی است كه در زیر شیشه عطر حك شده كه گاه شامل حجم عطر و نام عطر می باشد كه این نوشته ها در بیشتر عطرهای اصلی به صورت برجسته در زیر شیشه عطر حك شده است اما گاهی در بعضی از ادكلن ها اصلی نیز بجای حك نوشته ها از برچسب یا چاپهای سیاه رنگ استفاده می شود كه در این مواقع باید از راه های دیگری اصلی بودن آن را تشخیص داد .
تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی در درب شیشه عطر می باشد كه در ادكلن های اصلی در شیشه فوق العاده دقیق و با ظرافت خاصی تزریق شده است و مخصوصاً در درون درب آن نیز این ظرافت دیده میشود و گاه دارای یك لعاب براق می باشد .
مثلاً تنها را تشخیص ادكلن یو دی وی اصلی از تقلبی درب این ادكلن می باشد كه در نوع اصلی خود دارای برجستگی های موجی خاصی است بشكلی كه اگر با سر ناخن بر روی اون بكشید كاملا مشخص می شود و یا در ادكلن مكسی كه در نوع اصلی نام مكسی با ظرافتی خاص بروی درب حك شده است .
یكی دیگر از مهم ترین قسمت های یك عطر ، جعبه آن است كه نقش اساسی در فروش آن و صد البته در تشخیص نوع اصلی از تقلبی یك عطر دارد چون تولید كنندگان عطرهای تقلبی به واسطه امكانات محدودشان در بخش جعبه عطر نتوانستند به پای عطرهای اصلی برسند . در عطرهای های اصلی جعبه دارای چاپ عالی ، شكیل ، زیبا و پلاستیك روی جعبه فوق العاده شفاف و منظم است در داخل جعبه نیز یك مقوای محافظ شیشه به همراه یك بروشور معرفی محصول ، وجود دارد .
یكی از نكات مهم در جعبه عطرهای اصلی نداشت عبارت Made in است چون در عطرهای اصلی معمولاً فقط به نوشتن عبارتهای چون PARIS اكتفا میكنند اما در عطرهای تقلبی و مخصوصاً چینی عبارت های چون Made in London یا Made in Paris دیده می شود .
تفاوت دیگر عطرهای اصلی با تقلبی باركد می باشد كه تمام عطرهای اصلی دارای باركد در زیر جعبه عطر می باشد كه این شماره مشخص كننده تمام خصوصیات محصول می باشد و در همه ادكلن اصلی می باشد . مثلاً ادكلنی چون تی رز اصلی دارای این باركد می باشد اما نوع تقلبی آن این خصوصیت را ندارد .
ب : برسی رایحه و بوی عطرهای اصلی
یكی از مهم ترین و دشوار ترین راه های تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی رایحه اونهاست كه در عطرهای اصلی رایحه دارای یك نشاط ، لطافت و تازگی خاصی است و به نوعی رایحه شفاف است اما رایحه ی عطرهای تقلبی سنگین ، كدر و غیر شفاف است و اگر هم غیر ماهرانه تولید شده باشد بوی الكل اتیلیك نیز می دهد! كه در دنیای عطر سازی، این خصوصیت برای عطر یك فاجعه محسوب میشود كه البته برای فهمیدن این خصوصیت باید تجربه بالایی در زمینه عطر و ادكلن داشته باشید اما بدانید اگر چند عطر اصلی را به همراه تقلبی هایشان همزمان بو كنید به این تفاوت آشكار پی می بیرید .
نكته دیگر پایداری عطر كه در عطرهای تقلبی این پایداری شاید خیلی سخت به یك ساعت برسد اما در عطرهای اصلی این پایداری 6 تا 10 ساعت ادامه دارد .
نكته بعدی هم یكنواختی رایحه عطرهای اصلی است بشكلی كه با گذشت زمان نوع رایحه تغییر نمی كند اما در عطرهای تقلبی این رایحه با گذشت زمان تغییر می كند .
در پایان ذكر چند نكته ضروری است:
در تشخیص عطرهای اصلی از تقلبی تجربه بسیار مهم است چون گاهی وقت ها خود عطر فروشان عزیز نیز اشتباه می كنند .
به هیچ كس اعتماد نكنید و با برسی های خود به اصلی بودن یك ادكلن برسید .
سعی كنید ادكلن های خود را از مراكز معتبر خریداری كنید .
قیمت های ارزان برای یك ادكلن شك برانگیز است .
سعی كنید قبل از خرید یك ادكلن عكس های اون را از سایت های معتبر اینترنت به دقت برسی كنید و حتی قیمت دلاری اون را هم در نظر بگیرید چون قیمت های ریال اون نباید كمتر از دلاری باشد .
عطرهای كه در بازار به درجه 2 معروف هستند همان عطرهای تقلبی اند .

ظرافت و زیبایی در ادكلن های اصلی حرف اول را می زند از آرم و لوگو گرفته تا شیشه و جعبه عطر .

انواع اسپری های نیدنس - اسپورت - اسمارت - رکسان - آ و ایکس - 4*8 – فراری و...
به صورت اشانتیون به درخواست شما روی ادکلن سفارشی قرار میگیرد.
به ازای خرید دو عدد به بالا تخفیف ویژه در نظر گرفته میشود


فارنهایت دیور Fahrenheit Dior
55.000
یک ملیون مردانه One Milion Men
47.000
ورساچی صورتی زنانه Versace
47.000
ورساچی مشکی اسپورت زنانه و مردانه
Versace
47.000
بولگاری اسپورت جعبه طلائی
Bvllgari pour femme
46.000
لالیک زنانه جعبه قرمز Encye
46.000
لالیک مردانه جعبه مشکی
Encye
46.000
گوچی بای گوچی زنانهGucci By Gucci Flora
45.000

فلوربای گوچی زنانه

45.000
دولسه گابانا مشکی مردانه Dolce Gabbana The One
44.000
دولسه گابانا طلائی زنانه
Dolce Gabbana The One
44.000
فرگانسیا مردانه Calvin Klein New Frgeance
44.000
چنل چنل جعبه صورتی زنانهChanal Chanal
42.000

لانوین زنانه Lanvin Feamme
42.000
جیونچی Givenchy Pour Home
42.000
جیونچی
Civenchy Fresh Attitude
42.000
ریچی ریچی زنانه
Ricci Ricci Nina
40.000
باربیری سفید زنانه Barberi Sport
40.000
باربیری قهوه ای مردانه
Barberi Sport
40.000
دیویدوف مردانه Davidoff Adventure
40.000
ایفوریا Calvin Klein Euphoria
40.000
آلور مردانه ALLURE Home Sport
40.000
آرمانی مردانه Armani Black code
38.000
ویزار پاریس VIZZARI Paris
38.000
ویزار
VIZZARI Very Me
38.000
آزارو AZZARO Pour Home
38.000
آزارو
AZZARO Elixiv
38.000
اینسایدر مردانه INSIDER Exvite Men
37.000
ماکسیما ورانو VERANO MAXIMA
35.000
ماکسیما
MAXIMA Femme
35.000
اسپیریت Spirit Lomani
34.000
DO IT For Lommane

33.000

DO IT Paris

33.000

ماکسیما نویردی NOIRDE MAXIMA
33.000
سگا مردانه SAGA Eav De Parfum
32.000
سگا زنانه
SAGA EAV De Toilette
32.000
فیندی FENDI Life Essevce
32.000
کی این 2 یو جعبه ابی Calvin Klein Ck In 2u
30.000
آرت ART Homme
30.000
گوبسیم
QUBISM Pour Home
30.000
LIGHT WOMEN

30.000

Chairman Black
28.000

لیوناس
Leonas Pour Home
28.000
مونتاگنین
Montaigne Avenue
28.000
212 مردانه S E X Y MEN 212
27.000

212 زنانه 212 S E X Y WOMEN

27.000

پلی بوی شب PLAYBOY NIGHT
27.000
لیول مشکی مردانه LIVELE BLACK
27.000
لیول اسپورت
LIVELE SPORT
27.000
Open Roger
27.000

COLDEU Time

27.000

کاپتان بلک اسپورت جعبه ابی Captin Black New Sport
23.000

کاپتان بلک جعبه مشکی قهواه ای
Captin Black
23.000
بلک اس مشکی مردانه Black xs
23.000
555 مردانه 555 MEN
18.000

555 مردانه S E X Y MEN 555

18.000

چی چی زنانه
Chi Chi Pour Femme
18.000


انواع اسپری های نیدنس - اسپورت - اسمارت - رکسان - آ و ایکس - 4*8 – فراری و...
به صورت اشانتیون به درخواست شما روی ادکلن سفارشی قرار میگیرد.
به ازای خرید دو عدد به بالا تخفیف ویژه در نظر گرفته میشود
www.perfumeshoping.com
www.tehranperfume.com
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۹ساعت 20:28  توسط esmail  |